Portal Funduszy Europejskich Województwa Podkarpackiego

 Flaga Unii Europejskiej. Niebieskie tło z dwunastoma gwiazdkami w kolorze złotym

 

Logo Podkarpackiego. Symbol abstrakcyjny, nawiązuje do lotnictwa, nowoczesnej technologii i przyrody

Jak skorzystać z Funduszy? (linki zewnętrzne)

""  ""  ""  ""  ""  ""  ""

 

 

szkola1Zapraszamy uczniów szkół województwa podkarpackiego do wzięcia udziału w konkursie na przygotowanie pracy konkursowej – projektu, który mógłby potencjalnie podlegać dofinansowaniu z Funduszy Europejskich.

Do konkursu mogą przystąpić wszystkie szkoły mające siedzibę na terenie województwa podkarpackiego. Konkurs jest dwuetapowy. Pierwszy etap konkursu polega na przeprowadzeniu przez konsultantów Sieci Punktów lekcji nt. Funduszy Europejskich i zasad konkursu.

Natomiast drugi etap polega na przygotowaniu przez klasę pracy konkursowej – projektu, który mógłby potencjalnie podlegać dofinansowaniu z Funduszy Europejskich. Komisja konkursowa dopuszcza każdą formę przygotowania pracy konkursowej (prezentacja elektroniczna w programie PowerPoint, makieta, model, rysunek itp.).

Konkurs jest realizowany w kategoriach:
a) klasy piąte szkół podstawowych
b) klasy pierwsze i drugie gimnazjum
c) klasy pierwsze i drugie szkół ponadgimnazjalnych

W wyniku oceny prac przez Komisję Konkursową wyznaczoną przez Organizatora, zostaną przyznane 3 nagrody główne w każdej kategorii:

a) I nagroda – jednodniowa wycieczka dla całej klasy uczestniczącej w konkursie
b) II nagroda – wycieczka dla całej klasy do kina w Rzeszowie na wybrany seans
c) III nagroda – wycieczka dla całej klasy na mecz zespołu Asseco Resovia Rzeszów w siatkówce podczas Memoriału Ambroziaka.

Dodatkowo Organizator zaprosi dyrektorów szkół i wychowawców/opiekunów klas, które zdobyły nagrody główne na dwudniowe bezpłatne szkolenie z zakresu „Jak mówić i uczyć o Funduszach Europejskich w szkole”, które zostanie zorganizowane w trzygwiazdkowym ośrodku na terenie województwa podkarpackiego.

Konkurs trwa od 01.03.2013 r. do 15.05.2013 r.

Organizatorem konkursu jest Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego - Sieć Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich w Województwie Podkarpackim natomiast zgłoszenia należy przesyłać na adres:

Główny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich
Urząd Marszałkowski Województwa Podkarpackiego
Al. Łukasza Cieplińskiego 4, 35-010 Rzeszów
tel. 17 747 64 15
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Dodatkowe informacje oraz chęć wzięcia udziału w konkursie można zgłaszać konsultantom Sieci Punktów Informacyjnych Funduszy Europejskich.

Załączniki:
Pobierz plik (regulamin_konkursu.doc)Regulamin konkursu[ ]1732 kB
Pobierz plik (karta_zgloszeniowa.doc)Karta zgłoszeniowa[ ]42 kB

Back to top