logo fe

head 01

 head 03

 

Jak skorzystać z Funduszy? (linki zewnętrzne)

01 Icony  01 dalej  02 Icony  01 dalej  03 Icony  01 dalej  04 Icony

 

 

Informujemy  że Ministerstwo Rozwoju utworzyło skrzynkę e-mail o adresie: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript., na którą można przekazywać propozycje uproszczeń w zakresie systemu realizacji programów operacyjnych na lata 2014-2020.

Mile widziane będą wszystkie pomysły w zakresie poprawy istniejących lub zaproponowania nowych rozwiązań, które mogłyby wpłynąć na sprawniejsze realizowanie polityki spójności, a jednocześnie służyć redukcji obciążeń administracyjnych jej adresatów, czyniąc system realizacji bardziej przyjaznym. Prowadzona przez Ministerstwo Rozwoju identyfikacja potrzebnych uproszczeń jest prowadzona w kontekście ewentualnych zmian i dostosowań zarówno o charakterze legislacyjnym, jak i administracyjno-proceduralnym.

Jednocześnie należy zaznaczyć, że na wskazany adres e-mail nie należy kierować kwestii problemowych odnoszących się do pojedynczych przedsięwzięć czy konkursów.

Ponadto informujemy, że Ministerstwo Rozwoju organizuje cykl spotkań informacyjnych dla przedsiębiorców (w Olsztynie - 9.11, Rzeszowie - 16.11 i Poznaniu - 14.12).

 

Pierwsze spotkanie informacyjne dla przedsiębiorców „Innowacyjna firma. Wsparcie dla przedsiębiorców z Funduszy Europejskich” odbędzie się 9 listopada br. o godzinie 11:00 w Centrum Innowacji  i Transferu Technologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, ul. R. Prawocheńskiego 9, w Olsztynie.
W trakcie spotkania przedstawiona zostanie m.in.:

    Oferta dla przedsiębiorców w ramach Programu Polska Wschodnia,
    Oferta Programu Inteligentny Rozwój w zakresie wszystkich etapów realizacji projektu,
    Oferta Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego dla przedsiębiorców,
    Oferta dla przedsiębiorców w ramach Regionalnego Programu Województwa Warmińsko-Mazurskiego,

Po spotkaniu uczestnicy będą mogli zasięgnąć bliższych informacji u ekspertów z instytucji zajmujących się bezpośrednio tematyką wsparcia dla przedsiębiorców.
Spotkanie jest organizowane we współpracy z: Ministerstwem Nauki i Szkolnictwa Wyższego, Narodowym Centrum Badań i Rozwoju, Polską Agencją Rozwoju Przedsiębiorczości, Bankiem Gospodarstwa Krajowego, Polskim Funduszem Rozwoju, Urzędem Marszałkowskim Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Centrum Innowacji i Transferu Technologii Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, Stowarzyszeniem Top 500 Innovators oraz Krajowym Punktem Kontaktowym Programów Badawczych Unii Europejskiej.
Serdecznie zapraszamy do rejestrowania się na spotkanie poprzez stronę internetową: https://www.funduszeeuropejskie.gov.pl/firma-olsztyn
Liczba miejsc jest ograniczona. Decyduje kolejność zgłoszeń.

Informacje o pozostałych spotkaniach wkrótce zostaną opublikowane na stronie [www.FunduszeEuropejskie.gov.pl]www.FunduszeEuropejskie.gov.pl w zakładce "Szkolenia i konferencje".